Modul zesilovače 2x 60 W s LM4780, který lze použít i jako regulovatelný zdroj napětí
Integrovaný obvod firmy National Semiconductors LM4780 obsahuje dva vcelku známé a dalo by se říci mezi bastlíři populární obvody LM3886 v jednom pouzdře s 27 vývody. Jedná se o relativně dobré integrované zesilovače a jejich parametry zde nemá smysl vypisovat, uvedu jen odkaz na stránky výrobce, kde je možné stáhnout katalogový list: http://www.national.com/pf/LM/LM4780.html
elweb.cz

elweb.cz
Na internetu lze najít stovky a stovky obmněn doporučeného zapojení (například to od Pavla Dudka :), ale já jsem potřeboval modul umístit do kovové krabice KK-12-121 z PS electronic a také jsem chtěl modul navrhnout tak, aby se dal s dalším řídícím modulem později využít jako dvojitý regulovatelný zdroj napětí. Na výsledek se můžete podívat níže v souborech ke stažení.
elweb.cz
(Ve schematu jsou červeně naznačeny místa úprav, které je nutno provést, pokud bude modul použit jako regulovatelný zdroj napětí. Na vstupy se pak připojí napěťové reference proměnné od cca -1 do +1 V.)
elweb.cz
Plošný spoj je ze strany součástek pokryt plochou mědi spojenou se zemí, a proto se mi ho z Eaglu nepodařilo vyexportovat v nějaké rozumné podobě. Naskenoval jsem tedy alespoň filmové předlohy v 300dpi.
elweb.cz
Poznámka: Pokud budete mít zájem, mohu vám plošný spoj poslat na dobírku za 250Kč + poštovné (martin@elweb.cz). Cena je tak vysoká, kvůli času, který s tím strávím (na poště a pod.), kdyby někdo chtěl víc kousků, můžeme se domluvit.


obrázek/schéma ve formátu gif
plošný spoj ve formátu gif (spodní strana)
rozložení součástek na plošném spoji ve formátu gif
fotografie/obrázek ve formátu jpg

<< předchozí článek
0310Mikrokontroléry: Zobrazení obrázku z počítače na grafickém LCD. (PC program ke stažení)
další článek     >>
0199Audio předzesilovač s operačními zesilovači a potenciometry ALPS (+ korekce basy, výšky)

(c) Martin Olejár, 1999 ÷ 2024 :: www.elweb.cz :: kontakt TOPlist